Zdopravy.cz: Na náplavce na Výtoni mohou nově přistát malá rekreační plavidla

Doba čtení: < 1 minuta
Vůdcům malých rekreačních plavidel se v Praze nově otevřela další místa pro přistání. Podle oznámení Státní plavební správy z 24. února mohou za určitých podmínek využít i neveřejná přístaviště na náplavce podél Rašínova nábřeží a na protějším břehu na Hořejším nábřeží.

Nábřeží patří Praze, pro kterou je spravuje městská firma Trade Centre Praha. Dosud u náplavky mohly stát vesměs pouze velká plavidla, a to na základě dlouhodobé smlouvy s městem. „Vůdce malého plavidla, který hodlá využít k přistání břehové hrany Rašínova nábřeží, musí kontaktovat s předstihem a před vlastním přistáním provozovatele neveřejného přístavu,“ píše plavební správa.

Správce přístavu si následně vyžádá informace o délce plavidla, účelu a době přistání. Pak přistání povolí a uvede číslo pacholete či jiné místo k vyvázání. „Do okamžiku obdržení informací k využití břehové hrany není vydán souhlas k přistání,“ doplnila SPS.

Ke krátkodobému stání dle uvedených pokynů lze nově využít Rašínovo nábřeží nad železničním mostem, Rašínovo nábřeží v okolí limnigrafu (výtoňský vodočet), Hořejší nábřeží mezi botelem Admirál a Palackého mostem a Dvořákovo nábřeží v prostoru před botelem Albatros. Krátkodobé stání na zhruba dvě hodiny není zpoplatněno.

V Praze jinak funguje veřejné přístaviště na mole u Benešova nábřeží.

Zdroj: https://zdopravy.cz/na-naplavce-na-vytoni-mohou-nove-pristat-mala-rekreacni-plavidla-43507/