V Praze začíná nový přívoz, Šemík propojí náplavky

Přívoz společnosti Pražské Benátky mezi Podbabou a Trójou. Foto: Pražské Benátky
Doba čtení: < 1 minuta
Vodní dopravu v Praze od dnešního dne oživil nový pravidelný přívoz. Bude v provozu mezi Rašínovým a Hořejším nábřežím. Lidé tak budou moci cestovat mezi náplavkami po vodě rychleji.

Chceme z náplavek udělat centrum života obyvatel Prahy. Náplavky budou v těchto místech přes léto programově nabité a věřím, že si to lidé, kteří tráví léto v Praze, užijí,“ říká pražský radní pro majetek Jan Chabr.

Propojení břehů Rašínova a Hořejšího nábřeží bylo jedním z cílů, se kterým do pozice kurátora náplavek letos nastupoval Petr Hozman. „Návštěvníci náplavek se budou moci propojovat nejen procházkou po zrekonstruovaném železničním mostě, ale také tímto přívozem,“ řekl Petr Hozman. Podle něj Hořejší nábřeží ožilo otevřením kobek. „Každá má svůj osobitý charakter a přívozem se cesta k prozkoumání této krásné náplavky ještě zjednoduší. Zároveň se na Hořejším nábřeží připravuje řada akcí, které budou mít nejrůznější zaměření. Mohu už teď prozradit, že se můžete těšit na výstavu v Kobce 17, kterou připravuji s kolegy a Františkem Ortmanem, food akce, řemeslné trhy nebo třeba Parkour festival,“ dodal.

Přívoz bude zajišťovat loď Šemík pro 40 osob, kterou provozuje společnost Pražské Benátky. Do Prahy se vrací po službě ve Štětí, kde zajišťovala náhradní dopravu kvůli rekonstrukci mostu přes Labe. Jednotná cena je 20 korun za osobu. Loď bude v provozu každý den od 10 do 22 hodin a popluje ve čtvrthodinovém intervalu, v sobotu začíná už v 7:30.