Tip na výlet: Přívoz pod mělnickým zámkem vozí přes Labe zdarma

Doba čtení: < 1 minuta
Mělnicko se díky aktivitám obcí, města Mělník a Středočeského kraje stává rájem cyklistů na soutoku největších českých řek Labe a Vltavy. I v letošním roce se pracuje na rozvoji cyklistické dopravy. 2. června byla otevřena nová část Labské stezky v Mělníku. Dochází ale také na dočasná omezení, která souvisí s výstavbou nové infrastruktury pro vodní […]

Mělnicko se díky aktivitám obcí, města Mělník a Středočeského kraje stává rájem cyklistů na soutoku největších českých řek Labe a Vltavy. I v letošním roce se pracuje na rozvoji cyklistické dopravy. 2. června byla otevřena nová část Labské stezky v Mělníku. Dochází ale také na dočasná omezení, která souvisí s výstavbou nové infrastruktury pro vodní dopravu.

Hlavní omezení se týká Vltavské cyklistické cesty (mezinárodní cyklotrasy EuroVelo7), kde je přerušen provoz na dvou mostech – přes zdymadlo Hořín a přes plavební kanál u Vrbna v souvislosti s modernizací Vraňansko-hořínského plavebního kanálu.

Pro cyklisty připravilo Ředitelství vodních cest jako náhradní dopravu namísto mostu přes zdymadlo Hořín přívoz, který cyklisty převeze přes Labe mezi mostem Josefa Straky a vjezdem do plavebního kanálu. Přívoz je zdarma a je v provozu od dubna do října od 8:00 do 19:00.

Protože modernizace plavebního kanálu bude dokončena na jaře příštího roku, turisté a cyklisté mají letos poslední možnost přeplout Labe pod mělnickým zámkem přívozem.

V případě výstavby nového mostu u Vrbna je zajištěna pro cyklisty objízdná trasa po nedalekém provizorním mostě. Je však potřeba dbát zvýšené opatrnosti – na mostě probíhá střídavý jednosměrný provoz!

Nedaleký přívoz v Lužci nad Vltavou koncem července dosloužil a na podzim jej nahradí nová cyklolávka, která je nyní v provizorním provozu.