Zdopravy: Čtvrtým náměstkem na MD se stal bývalý velvyslanec v Polsku a Rakousku

Doba čtení: < 1 minuta
Ministr dopravy Karel Havlíček má po dlouhých měsících znovu kompletní tým svých zástupců. Poslední neobsazené místo náměstka a šéfa Sekce nesilniční dopravy obsadil diplomat Jan Sechter.

V letech 2008 až 2017 působil jako velvyslanec v Polsku a poté v Rakousku. Je i poradcem šéfa poslanecké sněmovny Radka Vondráčka. Funkce se ujme s půli července.

„Jan Sechter je diplomat se zkušenostmi z Německa, Rakouska i Polska, na ministerstvu bude mít na starosti mezinárodní vztahy, ale také nesilniční módy dopravy, tedy železnici, letectví a vodní dopravu,“ uvedl Havlíček.

Právě vodní doprava na MD posiluje, když byl po pěti letech obnoven Odbor vodní dopravy. Jeho šéfem se stane Evžen Vydra, dosavadní vedoucí samostatného oddělení vodní plavby. „Má dlouholeté zkušenosti nejen z různých pozic v oblasti plavby na ministerstvu dopravy, ale i jako člen posádek lodí na moři a po celé Evropě,“ řekl k němu Havlíček.

Všechny sekce ministerstva dopravy tak mají v čele náměstky, kteří prošli výběrovým řízením. Ekonomickou sekci vede někdejší ředitelka odboru auditu Lenka Hlubučková, která vystřídala Tomáše Čočka. Na jeho odvolání od začátku roku tlačil premiér Andrej Babiš kvůli kauze údajně předražených elektronických dálničních známek.

Sekci silniční a veřejné dopravy a správních agend řídí i nadále dosavadní náměstek Ladislav Němec, stejně tak sekci legislativní a právní má na starosti znovu Jakub Kopřiva.

Novou organizační strukturu ministerstva dopravy schválila vláda k 1. březnu, došlo mimo jiné ke snížení počtu sekcí z pěti na čtyři a zrušení pozic politických náměstků.

Zdroj: https://zdopravy.cz/ctvrtym-namestkem-na-md-se-stal-byvaly-velvyslanec-u-sousedu-a-vondrackuv-poradce-52680/